Proč jsou štětce Harris lepší?


DILEMA V ŽIVOTNOSTI ŠTETÍN

Nekvalitné štetce sú zvyčajne vyrobené s použitím nízkej kvality vlákna alebo štetín. Tieto zle opracované štetiny majú predispozíciu na rýchle lámanie vlákien pri použití. Preto je vysoká pravdepodobnosť, že odstránením uvoľnených štetín ešte pred maľovaním, sa budú ostatné štetiny pri používaní štetca uvoľňovať.

RIEŠENIE ZNAČKY HARRIS

Štetce Harris sú vyrábané použitím najlepších prírodných štetín a syntetických vlákien, ktoré v maximálnej možnej miere zabraňujú ich vypadávaniu. Produktová rada No-Loss® Evolution zabezpečuje garanciu proti strate štetín a extra dlhú životnosť.

PROBLÉMY S ABSORPČNOU SCHOPNOSŤOU

Nekvalitné štetce to neznamená len riedky obsah vlákien alebo štetín, ale zvyčajne aj tie samotné vlákna a štetiny sú nízkej kvality. Dôsledkom toho tieto štetce dokážu absorbovať menej farby z vedra, tým častejšie sa musí farba naberať, a zapríčiňujú väčšie množstvo odkvapkávania a nerovnomerného roztierania na povrchu.

RIEŠENIE ZNAČKY HARRIS

Harris štetce boli tak navrhnuté, aby ich používanie bolo čo najjednoduchšie a najefektívnejšie ako je to len možné. Pomocou najjemnejších štetín a syntetických vlákien naše štetce absorbujú viac farby, ktoré si nevyžadujú časté naberania farby.

PREKÁŽKY ROVNOMERNÉHO NÁTERU

Moderné farby majú rôznorodú konzistenciu, niektoré až príliš hustú. Aby sa aj hustá farba dala nanášať čo najoptimálnejšie na daný povrch, štetce musia byť pružné, ako aj pevné na uchopenie. Menej kvalitné štetce s riedkym obsahom vlákien a štetín nie sú schopné husté farby dostatočne absorbovať. Tým pádom sa nedajú hladko nanášať, čím bude náter nerovnomerný a samotný efekt nedostatočný.

RIEŠENIE ZNAČKY HARRIS

Vďaka vysoko vyvinutej technológii použitej pri výrobe našich mimoriadne hustých prírodných štetín a syntetických vlákien, Harris štetce dokážu absorbovať dostatočné množstvo farby, čím ušetria častejšie nanášanie a tým umožňujú naraz väčšie pokrytie plochy a dokonalé prevedenie práce.

PREKÁŽKY

Konečné zahladenie, presnejšie finálny náter, ktorým vyrovnáme natretý povrch, prípadné nerovnosti je aj na optimálne doladenie. Táto schopnosť štetca závisí od jemnosti hrotu, ako aj pružnosti a samotného tela štetca. Štetce s horšou kvalitou štetín a vlákien sa neohýbajú tak jemne a obzvlášť štetec, ktorý má nízky objem vlákna, nemá schopnosť dokonalého vytvorenia finálnej vrstvy.

RIEŠENIE ZNAČKY HARRIS

Štetce Harris sú navrhnuté s výnimočnou flexibilitou a jemne zakončené štetiny zaručujú mimoriadne kvalitne dokončený náter povrchu.

TVAR

Pri opakovanom používaní nekvalitných štetcov sa stráca ich pôvodný tvar štetín a ťažko sa aj udržiavajú čisté. To znamená, že takto opotrebovaný štetec nedrží jednoliatu stopu a nevytvára hladký povrch.

RIEŠENIE ZNAČKY HARRIS

Štetce Harris zachovávajú svoj tvar aj po používaní a vyčistení.